FAQ

Pro hladkou pleť s menším počtem skvrn je důležité používat cílenou a na míru šitou péči o pleť. Začněte ranním a večerním čištěním obličeje. A to i v případě, že nepoužíváte make-up. Je to nezbytné pro odstranění nahromaděných nečistot a přebytečného kožního mazu (který může ucpávat póry a vést ke vzniku nedokonalostí). Čistící olej, micelární voda, mléko nebo dokonce dvoufázové čištění... Vyberte si texturu, která vám vyhovuje. Navzdory všeobecnému přesvědčení může i mastné pleti prospět dvoufázové čištění. Můžete tedy použít čisticí olej nebo balzám. Dvakrát týdně si zvykněte používat jemný peeling k exfoliaci pleti. Nakonec nezapomeňte každý den obličej hydratovat krémem odpovídajícím požadavkům vaší pleti. Vybírejte si například produkty obohacené o aktivní složky působící proti nedokonalostem, čisticí a/nebo matující složky. Hydratace je nezbytná, aby hydrolipidový film mohl i nadále správně plnit svou roli ochranné kožní bariéry.

Pro zářivější pleť jsou produkty péče o pleť vašimi spojenci. Pomáhají dosáhnout zářivé pleti. Zařaďte do své každodenní péče produkty speciálně vyvinuté pro rozjasnění pleti, jako jsou séra, pleťová mléka a hydratační krémy obohacené o hydratační účinné látky, jako je kyselina hyaluronová, nebo antioxidační účinné látky, jako je vitamin C. Tyto typy účinných látek pomáhají rozjasnit pleť tím, že ji hydratují a chrání před oxidačním stresem způsobeným volnými radikály, které způsobují, že vaše pleť je matnější. I zde se kromě cílené péče o pleť doporučuje týdenní peeling, který odstraní odumřelé buňky a podpoří jejich obnovu. Jinými slovy, slouží ke zvýšení zářivosti pleti.

Zralá pleť je pleť, která vykazuje známky stárnutí. Ty mohou být způsobeny přirozenými faktory, jako je věk, a/nebo vnějšími faktory, jako je sluneční záření, znečištění, stres atd. Mezi známky stárnutí patří vrásky, ztráta pružnosti nebo povislá pleť, pigmentové skvrny, méně zářivá pleť a celkově sušší pleť. Zralá pleť vyžaduje zvláštní péči, která odpovídá jejím specifickým potřebám. Volte proto přípravky bohaté na antioxidanty, retinol nebo vitamin C. Nevynechávejte však ani hydrataci, kde běžné účinné látky, jako je kyselina hyaluronová nebo ceramidy, pomáhají posilovat ochrannou bariéru pleti a snižovat výskyt jemných vrásek.

Pro pevnou a hladkou pleť je důležité kombinovat několik postupů. Začněte tím, že do své rutiny zařadíte pravidelný tělový peeling, který pokožku exfoliuje a masáží pokožky podpoří její prokrvení, což může pomoci zlepšit její vzhled a pružnost. Klíčovou roli hraje také hydratace. Používejte každý den hydratační oleje, mléka nebo krémy. V neposlední řadě může zpevnění pleti podpořit také automasáž. Používejte tahy směrem nahoru a soustřeďte se na oblasti se sklonem k ochabování. Můžete také použít masážní pomůcky, jako je Gua Shas.